Kegyelem szabály

középiskolai footballEdit

a középső – vagy a középiskolai szint, 34 államok használja a kegyelem szabály, amely magában foglalhatja a “folyamatos clock” (óra folytatja működését a legtöbb játszik, amikor az óra rendszerint megáll, mint egy hiányos át) ha az egyik csapat egy bizonyos ólom (például 35 pont) során, a második fele. Ez nagymértékben csökkenti a játék befejezéséhez szükséges időt, ami csökkenti a vezető csapat esélyét arra, hogy többet szerezzen, és azt az időt, amelyet a záró csapatnak el kell töltenie egy leküzdhetetlen hiány miatt., A legtöbb államban, az óra megáll csak pontszámok, időtúllépések (tisztviselők, sérülés, vagy feltöltött), vagy a végén a negyedév. Játszik, hogy általában megáll az óra, mint például a büntetések, hiányos halad, megy ki a határokat, vagy változás birtokában, nem állítja meg az órát. A szabály államonként változik; például az óra nem áll meg Colorado, Indiana, Kansas (csak alapszakaszbeli játékok) vagy Missouri (csak negyedik negyedév) pontszámán.,

A legtöbb államban, miután a lényeg differenciál csökken az alábbiakban a mercy rule-hivatkozva összeg, normál időzítés eljárásokat folytatni, amíg vagy a végén a játék, vagy a mercy rule-hivatkozva pont differenciál újra létrejön; a Colorado, Grúziában, Kansas, az ébresztőóra akkor is működik, ha a differenciál a küszöbérték alá esik. A legtöbb állam, hogy van kegyelem szabályok lemond ez a szabály egy bajnoki játék.,

egyes államokban az edzők és a játék tisztviselői a második félidőben bármikor dönthetnek úgy, hogy a játékot saját belátása szerint fejezik be, ha a folyamatos órajel szabály érvényben van; ez általában akkor fordul elő, ha a ferde margó továbbra is növekszik, vagy ha fenyegető időjárás küszöbön áll. Néha a vesztes csapat edzője beleegyezik abba, hogy a folyamatos órajel szabály mellett lerövidíti a negyedév hosszát., Bár ez ritka, egyes államok vagy középiskolai konferenciák olyan szabályokat tartalmaznak, amelyekben a nagyon nagy vezetésű csapat nem futtathat bizonyos játékot a játék többi részében, például mély Passzolás vagy külső futás.

egyes államokban (ahol a 8-man és a 6-man labdarúgást széles körben használják) a szabályok arra szólítanak fel, hogy a játék véget érjen, amikor egy csapat egy bizonyos ponttal (például 45 vagy 50 ponttal) halad előre félidőben vagy azt követően bármikor., Más, 6 vagy 8 fős futballal rendelkező államokban folyamatos óraszabályokat alkalmaznak, és a szabály módosítható; például Iowában a szabály akkor lép hatályba, ha a 35 pontos különbséget az első negyedév után bármikor elérik.

a connecticuti középiskolai labdarúgásban 2006 és 2016 között alkalmazott kegyelmi szabály egyik változatában a csapat edzője egy játék felfüggesztést kapott (azaz a csapat következő játékára), ha bármikor a csapat 50 pontos vezetéssel rendelkezett. 2016-ban egy futó órajel-szabály váltotta fel.,

egyetemi labdarúgásszerkesztés

Az Országos Atlétikai Szövetség kegyelmi szabálya előírja, hogy “a játék során bármikor, a hátralévő időszak vagy időszak játékideje és a felek közötti szünet lerövidíthető az ellenfél vezetőedzőinek és a játékvezetőnek a kölcsönös egyetértésével.”(NCAA Football Rule 3-2-2-a) NCAA Football jóváhagyott uralkodó 3-2-2-I idéz egy példát: “a félidőben a pontszám 56-0. Az edzők és a játékvezetők egyetértenek abban, hogy a harmadik és a negyedik negyedet egyenként 12 percre kell lerövidíteni., Az edzők azt is kérik, hogy a második félidőt “futóórával” játsszák, azaz ne állítsák le a játékórát.”Az NCAA Futballszabályok bizottsága megállapította,” a fennmaradó negyedek egyenként 12 percre rövidíthetők. Azonban a “futó óra” nem megengedett; normál óra szabályok vonatkoznak az egész játék.”

a legutóbbi példa egy NCAA labdarúgó játék rövidített hivatkozva ezt a szabályt történt szeptember 1, 2018 során a játék Georgia ellen játszott Austin Peay Athén Georgia., A 3. negyedben 45-0-ra megnyert gól és a magas hőfok miatt az Austin Peay edzője azt javasolta Kirby Smart Grúz vezetőedzőnek, hogy a tipikus 15 perces negyedik negyed helyett 10 perces negyedik negyedet játsszanak. Az edzők és a játékvezetők egyetértettek, a játék rövidült.

szeptember 24, 2016 A Missouri Tigers vezette Delaware Állam 58-0 félidőben. Az edzők megállapodtak abban, hogy a harmadik és a negyedik negyedet egyenként 15 percről 10 percre rövidítik le, a teljes játékidőt 60 percről 50 percre rövidítve., Missouri hozzáadott három touchdown a rövidített második felében, hogy a végső pontszám 79-0, beállítás csapat rekordok a legtöbb pontot szerzett egy játék (79), a legnagyobb margin of victory (79), és a legtöbb touchdown szerzett (11). (Missouri 80 pontot szerzett volna, de a játék elején egy extra pontot hagyott ki.)

szintén 2016-ban a Clemson és a Dél-Karolina állam közötti játék mind a harmadik, mind a negyedik negyedévet lerövidítette 15 percről 12-re, mivel Clemson vezette a játékot 45-0-ra. A mérkőzés végeredménye 59-0 volt.,

korábban, 2016-ban a Texas állam és Arkansas közötti játék a negyedik negyedévet 10 percre rövidítette, amikor súlyos zivatarok közeledtek a Donald W. Reynolds Razorback stadionhoz. Az Arkansas a harmadik negyed végén 42-3-ra vezetett, és az utolsó periódus eredménytelen volt. Hasonló forgatókönyv történt 2017-ben a TCU és Kansas közötti játékban, ahol az edzők megállapodtak abban, hogy az Amon G. Carter stadionhoz közeledő heves zivatarok miatt a játék utolsó 12:49-es óráját futják.,

egy 2013-as játékban az Old Dominion University (ODU) 80-20-ra kikapott az Észak-Karolinai Egyetemen (UNC), amikor az ODU edzője, Bobby Wilder kérte, hogy a negyedik negyedet öt perccel rövidítsék le, amit Larry Fedora, az UNC edzője beleegyezett. Fedora is utasította a hátvéd, hogy a térd a negyedik és gól 1:53 maradt, hogy nem fut fel a pontszámot.

egy 1988-as játékban a Kansas Jayhawks edzője, Glen Mason megkérdezte, hogy használható-e futóóra, miután csapata félidőben 49-0-ra haladt az Auburn Tigers felé. Az Auburn edzője, Pat Dye és a hivatalnokok megegyeztek, az Auburn végül 56-7-re nyert.,

annak ellenére, hogy az NCAA Football Rules Committee későbbi döntése (A. R. 3-2-2-I), hogy a “futó óra” nem megengedett, folyamatos órát használtak szeptember 5, 2013, kezdve a negyedik negyedévben, amikor a Georgia Tech Yellow dzsekik 63-0 vezetést szereztek az Elon Phoenix ellen. Ez Jason Swepson Elon edző kérésére történt, és a Georgia Tech edzője, Paul Johnson egyetértett vele. Georgia Tech nyerte a játékot 70-0.

ugyanakkor a Mississippi Egyesület közösségi és Junior főiskolák, egy futó óra megengedett, ha a csapat előtt 38 pont vagy több., Ezt a szabályt, amely csak a MACJC-re jellemző, 2013-ban hozták létre.