Nagano 1998 olympijské Zimní hry

Nagano 1998 olympijské Zimní hry, atletický festival konaný v japonském Naganu, který se konal února. 7–22, 1998. Hry v Naganu byly 18. výskytem Zimních olympijských her.

Olympijské Hry: Nagano, Japonsko, 1998
Dvacet šest let po Sapporo Hry, Zimní Olympijské hry se vrátil do Japonska. Nejpamátnějším aspektem Naganských her byl pravděpodobně…,

dvacet šest let po hrách v Sapporu se zimní olympijské hry vrátily do Japonska. Nejpamátnějším aspektem Naganských her bylo pravděpodobně počasí, které přineslo těžký sníh a období mrznoucího deště. Došlo dokonce k zemětřesení. Soutěž v alpském lyžování byla nejvíce postižena těžkými sněhy, které způsobily přesun několika událostí. Zemětřesení, k němuž došlo 20. února, byl střední velikosti, ale bylo cítil po celém městě a v menších městech, která sloužila jako sportovišť., Navzdory těmto překážkám byly hry chváleny za jejich organizaci a efektivitu. Mnozí také chválili Nagano za zmírnění vlivu firemních sponzorů, kteří byli tak rušiví na letních hrách v Atlantě v roce 1996.

rekordní počet národních olympijských výborů (72) a sportovců (více než 2 100) se zúčastnil Her v Naganu. Mezi zúčastněnými zeměmi byly Bosna a Hercegovina a Jugoslávie, které byly zapleteny do války. V souladu s rezolucí OSN obě země dodržely příměří po dobu trvání her., Do zimního olympijského programu byly přidány dva nové sporty, curling a snowboarding. Snowboarding je poněkud potupné debut, když Kanaďan Ross Rebagliati, sport první zlaté Olympijské medaile, byl pozitivně testován na užívání marihuany, byl okamžitě diskvalifikován. O den později bylo rozhodnutí zrušeno na odvolání a Rebagliati si dokázal udržet medaili. Program byl také rozšířen o ženský hokejový turnaj, který vyhrál Spojené státy. Tým České republiky, inspirovaný hrou brankáře Dominika Haška, byl překvapivým vítězem mužského turnaje., V rychlosti bruslení holandský bruslaři, led Gianni Romme a Marianne Timmer, nasbíral pět zlatých, čtyři stříbrné a dvě bronzové medaile. Vítězství mladíků Ilia Kulik z Ruska a Tara Lipinski ze Spojených států ve dvouhře krasobruslení události přišel jako mírné překvapení.

Kanada je Ross Rebagliati, první soutěžící vyhrát Olympijskou zlatou medaili ve snowboardingu obřím slalomu na Zimních Olympijských hrách roku 1998 v Naganu, Japonsko.,

© Mark Sandten—Bongarts/Getty Images

Po děsivé bubnové dolů po úbočí na sjezd, Rakouský Alpský lyžař Hermann Maier se vrátil na svahy zachytit zlatou medaili v obou supergiant slalom a obří slalom. V soutěži žen hrála německá senzace Katja Seizingerová, která vyhrála sjezdové a alpské kombinační akce. V severském lyžování Bjørn Daehlie z Norska dále posílil svůj nárok na to, že je největším běžeckým lyžařem vůbec., Norské lyžovali na zlatých medailí v 10-km akce a 4 × 10 km štafeta a stříbro v 15-km události, přináší svou Olympijskou kariéru celkem na osm zlatých a čtyři stříbrné medaile. K „vůbec nejlepšímu“ titulu ve svém sportu se přihlásil také Němec luger Georg Hackl, který ve dvouhře získal nebývalou třetí zlatou medaili za sebou.

získejte předplatné Britannica Premium a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu., Přihlásit se Nyní

Zatímco Německo si domů další medaile (29) než kterýkoli jiný národ, hostitelské země, Japonsko, si užil své nejlepší představení v Zimních Olympijských her, vydělávat 10 medailí. Skokan na lyžích Kazuyoshi Funaki vyšplhaly na zlatou medaili na 120-metr kopec a stříbro na 90-metr kopec a vedl k dramatickému vítězství v týmu ski jumping událost. Hiroyasu Shimizu si odvezl zlatou medaili v rychlobruslení na 500 metrů a bronz na 100 metrů. Jedinou japonskou zlatou medailistkou byla freestyle lyžařka Tae Satoya, která vyhrála soutěž moguls.