Mik A Szabályok? * A futball 17 törvénye – Syosset Soccer Club

A futball szabályait és szabályait a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (IFAB) évente fenntartja és frissíti. A testület nyolc tagból áll, amelyek közül négy a FIFA – ból származik, a másik négy pedig Angliából, Skóciából, Észak-Írországból és Walesből származik-mindazon országok, amelyek hozzájárultak a sport fejlődéséhez., A FIFA legutóbb közzétett szabálykönyve 140 oldal hosszú, ami kissé ambiciózus az alkalmi játékos számára, aki éppen megismerkedik a játékkal. Emiatt az alábbiakban elkészítettünk egy egyszerűsített verziót, amely lehetővé teszi a labdarúgás alapvető szabályainak megismerését. Fontos megjegyezni azt is, hogy bár a FIFA egy meghatározott szabályrendszert tesz közzé, ezeket gyakran nemzeti és regionális ligák és szervezetek módosítják. Ezzel biztosítania kell, hogy érdeklődjön az edzőjével, játékostársaival vagy a liga vezetőjével a normától eltérő szabályokról.,•

A játék törvényei

az IFAB jelenleg elismeri a labdarúgás 17 törvényét, amely a szabvány minden profi vagy nemzetközi mérkőzésre. Ezek a következők:

Törvény 1: A játéktér

Foci is játszott vagy fű vagy műfű, de a felület zöld színű. A mezőnek téglalap alakúnak kell lennie, és egyértelműen két rövid gólvonal és két hosszú érintésű vonal jelöli., A mező felekre van osztva, elválasztva a félvonaltól, amely az egyes érintővonalak középpontjaitól fut. A felezővonal felénél egy megjelölt középpont van, amelyet egy 10 yard sugarú bélelt középső kör vesz körül. Az ellenfél játékosai nem léphetnek be ebbe a körbe a csapat indulása során. Az érintővonal hosszának nagyobbnak kell lennie, mint a célvonal hossza.,

A rendelet hossza:
  • Érintősor: Minimum 90 méter (100 méter), maximum 120 méter (130 méter)
  • Szélesség (gólvonal): Minimum 45 m (50 méter) yds), maximum 90 m (100 yds).
  • a mező mindkét végén egy nyolc yardos széles cél, amely a célvonal mentén helyezkedik el.
  • a gólvonal mentén minden egyes kapufától hat yardnyira, a gólvonalra merőlegesen hat yardnyira található a góldoboz.,
  • a gólvonal mentén minden egyes kapufától 18 yardot, a gólvonalra merőlegesen 18 yardot húznak ki a pályára.
  • a mező mind a négy sarkában egy öt láb magas sarok zászló található.
Törvény 2: A Labda

Egy futball-labda gömb alakú, valamint bőrből vagy más hasonló közepes. Kerületének 27-28 hüvelyk tartományban kell lennie., Ez a szabály csak a hivatalos szankcionált mérkőzésekre vonatkozik, mivel az ifjúsági ligák gyakran alkalmaznak egy kisebb labdát, amely jobban megfelel a gyermekeknek.

3.törvény: a játékosok száma

a mérkőzéseket általában két 11 fős csapat játssza. A kapus szerepel a 11 játékos összesen. Ha egy csapat nem tud legalább hét játékost elhelyezni a mérkőzés idején, a játék elveszik. Csapatok kevesebb, mint 11 egy oldalon gyakran látható ifjúsági ligák, ahol a kisebb csapatok használják, mint egy fejlesztési eszköz., A FIFA által szankcionált mérkőzések általában mérkőzésenként három helyettesítésre korlátozódnak, kivéve a barátságos mérkőzéseket. A legtöbb ifjúsági bajnokság korlátlan számú helyettesítést tesz lehetővé, amelyeket a mérkőzés kezdete előtt fel kell tüntetni a játékkártyán is, különben ezek a játékosok nem jogosultak. A cserék csak a félpályánál léphetnek be, a játékvezető jóváhagyásával, majd miután a játékos kialudt, elhagyta a pályát. A kapus helyettesíthető bárkivel a pályán, vagy bármely jogosult helyettesítő a padon a játék leállítása során.,

4.törvény: a játékosok felszerelése

minden játékosnak mezt, rövidnadrágot, sípcsontvédőt, zoknit és stoplist kell viselnie. A zokninak teljesen le kell fednie a lábszárvédőket. Ha a játékvezető nem tartja kielégítőnek a játékos felszerelését, a játékos elküldhető, amíg a problémát nem orvosolják.

5.törvény: a játékvezető

a játékvezető a hatóság a pályán, szava törvény. Ha megkérdőjelezi a játékvezető döntését, akkor tovább fegyelmezhető egyszerűen az elégedetlenség miatt.,

Törvény 6: Az Asszisztens Játékvezető

Az asszisztens játékvezető elsősorban felelős, hogy segítse a játékvezető feladatai végzése során – ez magában foglalja a jelzés egy zászlót, amikor a labda a játék, ha egy játékos hibás, vagy amikor egy játékos egy offside helyzetben.

7.törvény: a mérkőzés időtartama

a labdarúgó-mérkőzés két 45 perces félidőből áll, mindegyikhez további időt adnak a játékvezető belátása szerint., A feleket félidővel választják el, amely nem haladja meg a 15 percet. A hosszabbítás általában a játékvezető határozatának felel meg, hogy a cserék és sérülések miatt mennyi idő telt el. Az extra idő mennyiségét minden 45 perces időszak végén a félvonalban hirdetik meg és jelenítik meg. Bár a futballnak van egy meghatározott határideje, végül a játékvezetőn múlik, hogy mikor kell véget vetni a mérkőzésnek.,

8.törvény: a játék kezdete és újraindítása

a rúgást általában egy pénzfeldobás határozza meg, amelynek során a győztes csapat választhat, hogy a labdával kezd, vagy kiválaszthatja, hogy melyik célt szeretné támadni. A vesztes csapat ezután bármilyen választást kap, amelyet a győztes nem választ. A Kick-off mindkét félidő elején, minden gól után történik,és a félidő közepén kerül sor. Ha egy csapat gólt szerez, az ellenfél megkapja a rúgást a mérkőzés újraindításához.,

9.törvény: a labda a játékban

a labda játékon kívül van, amikor teljes mértékben áthalad a célvonalon vagy az érintősoron. Az is kizárt, ha a játékvezető bármilyen okból abbahagyja a játékot. Ha bármilyen okból a labda a cél vagy a játékvezető keretébe ütközik, és a célvonalon belül marad, akkor még játékban van.

10.törvény: a pontozás módja

egy gólt akkor szereznek, amikor az egész labda átlépte a célvonalat a cél keretein belül., A mérkőzés végén a legtöbb gólt szerző csapat a győztes, ezzel kizárva a hosszabbítás szükségességét.

11.törvény: Offside

amikor egy támadó játékos megkapja a labdát, míg ellenfelei felében, szintnek kell lennie, vagy az utolsó előtti védő mögött (az utolsó általában a kapus). Ez a szabály azonban csak akkor érvényes, ha részt vesz a játékban. Ahhoz, hogy jobban megértsük a Les szabály, kérjük, olvassa el az útmutató részben részletesebb magyarázatot.,id=”986c8b80a8″>Ugrás egy ellenfél

• Kezeli a labdát szándékosan
  • Ha ezek közül bármelyik hibákat követ el egy játékos a csapat büntető területen, az ellenfél a megítélt büntetőt.,al-gólhelyzetben szándékosan kezeli a labdát (a kapus, hogy kivétel)

• Tagadja, hogy egy nyilvánvaló cél-pontozási lehetőség, hogy az ellenfél felé a játékos cél, amelyet egy, a bűncselekmény büntetési tételének felső határa egy szabadrúgás, vagy egy büntetőt
  • Használata, sértő vagy gyalázkodó nyelv és/vagy a gesztusok
  • Megkapta a második figyelmeztetés (sárga lap) ugyanabban a mérkőzés
  • Törvény 13: Free Kicks

szabadrúgás van osztva két kategória, a közvetlen, mind a közvetett., A közvetlen rúgást közvetlenül az ellenfél céljába lehet lőni anélkül, hogy megérintene egy másik játékost. A közvetett szabadrúgást a játékvezető a rúgás során felemeli a kezét. A közvetett rúgás csak akkor léphet be a célba, ha azt később egy másik játékos megérintette, mielőtt belépne a célba. A labdának mindkét típusú rúgáshoz állandónak kell lennie.

14.törvény: a büntetőrúgás

büntetőrúgást akkor ítélnek oda, ha egy védekező játékos támadó játékost hibázik, vagy kézilabdát követ el csapata büntetőterületén., A büntetőrúgást a büntetőponton helyezik el, mindkét csapat minden játékosának a lövés során a büntető dobozon kívül kell maradnia. A lövés után azonnal beléphetnek a dobozba. A kapus vízszintesen mozoghat a célvonal mentén, mielőtt a lövés megtörténik, de előfordulhat, hogy nem jön le a vonalról, amíg a labda meg nem ütközik.

Law 15: The Throw-In

A throw-in kerül odaítélésre, amikor a birtokló csapat játszik a labdát a határokat a touchline., A dobás közben a játékosnak mindkét kezével egyszerre kell felszabadítania a labdát, és mindkét lábát szilárdan a földre kell ültetnie. Ha ezek a feltételek nem teljesülnek, A játék leáll, a dobást pedig az ellenfél kapja. A játékosok nem szabad gólt közvetlenül le egy throw-in.

16.törvény: a gól rúgás

a gól rúgás akkor kerül odaítélésre, amikor a támadó csapat a labdát a védekező csapat gólvonalán kívül játssza., Miután a labda elfogyott, a védő vagy a kapus bárhol elhelyezheti a labdát a hat yardos góldoboz belsejében, és visszaütheti a labdát a játékba.

törvény 17: a sarok rúgás

a támadó csapat sarokrúgást kap, amikor a védekező csapat a labdát a célvonalon kívül játssza. A labdát a sarokterületen belül helyezik el, majd a támadó csapat visszarúgja a játékba. A játékosok gólt közvetlenül le egy sarok rúgás.