Fred Thrall fordult 70, majd állítsa be erőemelés bejegyzések

Fred Thrall egy versenyképes powerlifter, aki tette, hogy új nemzeti, állami nyilvántartás az a két-három erőemelő kategóriában a korcsoportban.

Fred Thrall 70. születésnapja alkalmából úgy döntött, hogy valami különlegeset csinál.

versenyzett egy erőemelő versenyen. Több kategóriában is országos és országos rekordot állított fel.,

Thrall, Boulder, viccek, hogy megvárta, amíg ő volt a 70 éves korcsoportban, hogy nagyobb esélye van a rangsorban magas. De minden korosztály számára a számok figyelemre méltóak voltak.

az emberek életkoruk során természetesen elveszítik az izmokat. A Harvard Egyetem szerint az átlagos ember akár 5 az izomtömeg százaléka minden évtizedben, életkorától kezdve 30; a legtöbb ember elveszíti 30 az izomtömeg százaléka, amikor öregszik.

nem ez a fickó.

Thrall versenyzett a természetes sportolók erő Egyesület powerlifting találkozik Denver idén ősszel., A NASA-t általában a három legjobb erőemelő Szövetség egyikének tekintik, és hangsúlyozza a kábítószer-mentes súlyemelést.

a versenyképes erőemelés három gyakorlatból áll: a súly, a nem és az életkor alapján csoportokra bontott felhúzás, guggolás és fekvenyomás, valamint az, hogy a versenytársak speciális felszerelést használnak-e. A Thrall rekorder volt a guggolásban és a holtversenyben az osztályában (férfi felemás, 165 kilós súlycsoport a 70 éves korosztályban). Sérült válla miatt nem versenyzett a kispadon.,

a guggoláshoz a NASA 2011-ben az osztályában beállított nemzeti rekord körülbelül 281 font volt. Thrall körülbelül 303 fontot mozgott. (Súlyemelés intézkedések kilogrammban, így a súly fontban hozzávetőleges.)

holtversenyben az országos rekord évek óta körülbelül 331 font volt — egészen idén tavasszal, amikor valaki 364-et emelt. Thrall körülbelül 342 fontot kapott, ami nem törte meg az országos rekordot, hanem átírta a Colorado állam rekordját.

“minden felvonó úgy tűnt, mintha lassított volna” – mondja Thrall. “Alig mozgattam ezt a súlyt. Ott volt a max-emnél.,”

Thrall az elmúlt két és fél évben versenyzett. Az egyik legnehezebb rész elvesztése 15 font (semmi cukor, szénhidrát más, mint a zöldségeket, több mint két éve), így tudott versenyezni a 165 kilós súlycsoportban, anélkül, hogy elveszítené az izom—, s anélkül, hogy megsérült. Ez kisiklathatja az egész tervet.

“amit az évek során küzdöttem, az a sérülés, amely oldalirányba kerül” – mondja. “És ahogy öregszünk, sokkal hajlamosabbak vagyunk arra, hogy megsérüljünk, és hosszabb ideig tart a gyógyulás.,”

a világhírű pennsylvaniai edző, Marty Gallagher segítségét kérte fel, aki országos bajnok volt, és a történelem legerősebb embereit edzette. A legtöbb képzés távoli volt,de Thrall hathavonta repült, hogy személyesen dolgozzon ki.

azt mondja, hogy Gallagher tanácsa segített neki tökéletesíteni a formáját, ezáltal minimalizálva a sérülés kockázatát, mivel hetente négy napot dolgozott ki, következetesen erősödve. Thrall képzett a 24 órás Fitness Iris Boulder.

elismeri, hogy nem úgy épült, mint egy tipikus súlyemelő. Vékonyabb, mint a legtöbb.,

“történetesen elég erős vagyok, és ha kitűztem egy célt, tényleg nagyon keményen dolgozom rajta” – mondja.

Ez nem volt Thrall első erőemelő versenye. Azt mondja, már 18 éves kora óta dolgozik. Amikor 60 éves lett, azt mondja, hogy állami rekordot állított fel a holtágakban (403 Font). Egy évtizedet várt, hogy újra versenyezzen.

Ez sem volt Thrall első őrült gólja. A 60-as éveiben hosszú távú lovaglásban vett részt, és egy lovat lovagolt Wyoming állam egész területén. (Csak hogy tudd, három hétig tart.,)

“amellett, hogy bizonyosan őrült vagyok, nem tudom, hogy ebből tanultam-e valamit, de ez egy minta volt az enyém: irreális célokat tűztem ki, és nagy odaadással mentem utánuk”-mondja kuncogva. “Volt, amit csináltam, és volt, amit nem.”

a 40-es éveiben azt a célt tűzte ki, hogy megmássza Colorado összes négylábúját — 14 000 lábnál magasabb hegyek a tengerszint felett) – egyedül. Télen.

miután körülbelül a felüket legyőzték, egy sérülés elkerülte őt, és kénytelen volt elengedni a célt.,

ma Thrall továbbra is felemeli a súlyokat és kihívja magát, bár azt mondja, nem tervezi, hogy 80 évesen versenyez.

” nem ismerek senkit,aki valaha is versenyzett 80. Hajlamosak vagyunk fejleszteni elég értelme mire vagyunk 80 hogy nem ezt a buta dolog többé, ” ő mondja.