Computer information systems vs. computer science: Decoding these commonly confused career paths

by the College of St. Scholastica | @StScholastica | Jan 23, 2017

guy vagy Gal, amikor a barátok vagy a család tech kapcsolatos kérdések? Vagy talán akkor boldogul, ha feladata a komplex problémák megoldásának meghatározása. Bár lehet, hogy úgy tűnt, mint múló érdekek felnövő, ezek néhány jele lehet, hogy kivágták a karrier dolgozó számítógépek és technológia.,
Ha már a látnivalók meg találni a karrier a növekvő technológiai területen, még mindig van néhány döntés, hogy-számos oktatási és foglalkoztatási lehetőségek tartoznak, hogy az ernyő.

csatlakozzon hozzánk, amikor közelebbről megvizsgáljuk a terület két népszerű területét: a számítógépes információs rendszereket és a számítástechnikát. A gyakran zavaros karrierutak közötti különbségek boncolása lehet az első lépés a jövő felé, mint sikeres tech pro.

mi a különbség?,

fontos tudni, hogy nem egy világos vonal, amely elválasztja a két út — jobb, hogy szemléltesse az összehasonlítás, mint egy Venn-diagram, ahogy van némi átfedés a készségek, valamint a technikai képességek szükséges, hogy sikerül mindkét ezeket a mezőket. Szükséged lesz egy erős megértése problémamegoldó, kommunikáció, csapatmunka, algoritmusok, valamint az interneten, miközben egy működő tudás, hogyan adatok strukturált.

tehát hogyan különböznek ezek a két út?

az egyik módja annak, hogy úgy gondolja, ez a kérdés a gyakorlati alkalmazás versus elmélet., A számítástechnika nagyobb hangsúlyt fektet a programozási nyelvek alapjául szolgáló elméletre és matematikai alapokra. Másrészt a számítógépes információs rendszerek inkább a gyakorlati problémák megoldására vagy a folyamatok számítógépes technológiával történő javítására összpontosítanak.

hasznos lehet megérteni, hogy a számítástechnikai készségek értékesek annak megértéséhez, hogy mi algoritmikusan lehetséges, ha a számítási probléma megoldását még nem fejlesztették ki., A számítógépes információs rendszerek szakemberei ezután végrehajtják ezeket a megoldásokat a hatékonyság növelése vagy más módon az üzleti problémák megoldása érdekében.

mit fogok tanulni?

az egyes képzési programok tanterve kissé eltér a részt vevő intézménytől függően. Számos iskola tartalmaz egy átfogó tantervet, amely egyesíti a számítástechnikát és a számítógépes információs rendszereket. Ezek a programok fedezi az alapjai, elméleti számítógép-tudomány, ugyanakkor a diákok felkészítése a munka azokon a területeken, ahol ezek a készségek széles körben alkalmazott.

The College of St., Scholastica, például kínál a számítógépes információs rendszerek diákok a képesség, hogy válasszon a négy koncentráció, amely körül, hogy a hangsúly a tanulmányok:

  • Üzleti elemzés
  • – Egészségügyi informatikai
  • a Matematika
  • a Szoftver fejlesztés

Ez lehetővé teszi, hogy a diákok felépíteni egy szilárd alapot, a számítógép-tudomány alapjai közben is ad nekik, a rugalmasságot, hogy ág ki szakirányok, amely a legjobban illik az érdekeiket, valamint a céljaink.

milyen feladatok igazodnak ezekhez a fokmezőkhöz?,

nem számít az Ön preferenciája, mind a számítástechnika, mind a számítógépes információs rendszerek nagyjai lenyűgöző és igény szerinti karrierlehetőségekhez vezethetnek. Mi használt valós idejű munka elemzés szoftver Burning-Glass.com azonosítani az első öt foglalkozások az egyének, akik ezeket a fokozatokat.*

1. Szoftverfejlesztő * *

a szoftverfejlesztők számos iparágban dolgoznak olyan szoftver-és alkalmazáseszközök létrehozásán, amelyek megoldják a szervezetek problémáit. A szoftverfejlesztő munkája nagymértékben függ a munkáltatótól., Például a Facebook-nak dolgozó fejlesztők sokkal más kihívásokkal szembesülhetnek, mint a Walmart fejlesztői. De nem számít a végtermék, a szoftverfejlesztők a számítástechnika és a programozási nyelvek széles körű ismeretével hozzák létre és tartják fenn ezeket az eszközöket.

2015 medián éves fizetés: $100,690***

tervezett foglalkoztatási növekedés (2014-2024): 17%

2., Számítógépes rendszerek mérnök

Ez a magas rangú szerepet szükség van egy alapos ismerete hardver, szoftver, adatok tárolására, a hálózatépítés, a programozási nyelvek útmutató őket, hogy hozzon létre nagyszabású technológiai megoldások a munkáltatók, vagy költségtérítést. A számítógépes rendszerek mérnökei felelősek olyan komplex számítógépes hálózatok tervezéséért, teszteléséért és megvalósításáért, amelyek megfelelnek a felhasználói igényeknek, ugyanakkor igazodnak az üzleti igényekhez is.

2015 medián éves fizetés: $100,420

tervezett foglalkoztatási növekedés (2014-2024): 9%

3., Computer systems analyst

a számítógépes rendszerek elemzői fontos szerepet játszanak az üzleti célok és a technológiai megoldások közötti szakadék áthidalásában. Munkájuk nagy része a hatékonyság növelése körül forog, a technológia gondos adaptálásával vagy végrehajtásával a meglévő folyamatokhoz. Az elemzőknek a technológiai kezdeményezések költség-haszon elemzésének megfelelő elvégzéséhez a technikai készségek és az üzleti hozzáértés erős alapjára van szükségük.

2015 medián éves fizetés: $85,800

tervezett foglalkoztatási növekedés (2014-2024): 21%

4., Információbiztonsági elemző

az információbiztonsági elemzők a szervezetek adat-és számítógépes rendszereinek védelmére szakosodtak. Figyelemmel kísérik a számítógépes hálózatokat és tesztrendszereket a lehetséges sebezhetőségekre és a kihasználható területekre vonatkozóan. Ezek az elemzők is dolgoznak, hogy dolgozzon back-up vagy helyreállítási tervek minimalizálása kár esetén biztonsági megsértése.

2015 medián éves fizetés: $90,120

tervezett foglalkoztatási növekedés (2014-2024): 18%

Webfejlesztő

a webfejlesztés egy széles szakma, két elsődleges fókuszterülettel: front-end és back-end fejlesztés., A Front-end fejlesztők elsősorban azon dolgoznak, hogy a weboldal látogatói mit láthatnak és hogyan kommunikálhatnak egymással. A Back-end fejlesztői arra koncentrálnak, hogy az adatok és a technikai infrastruktúra “a színfalak mögött” hatékonyan működjön. Általánosságban elmondható, hogy a front-end fejlesztés nagyobb hangsúlyt fektet a tervezéssel kapcsolatos készségekre, mint például a felhasználói élmény kialakítása, a HTML5 és a CSS. Másrészt, back-end fejlesztők támaszkodnak a technikai ismeretek programozási nyelvek és készségek, mint a JavaScript, PHP és SQL.,

2015 medián éves fizetés: $64,970

tervezett foglalkoztatási növekedés (2014-2024): 27%

fejlessze karrierjét

egyértelmű, hogy most és a jövőben rengeteg lehetőség van a számítástechnikai és számítógépes információs rendszerek diplomások számára. Ha nem biztos benne, hogy inkább mélyen belemerül-e a számítástechnika algoritmusaiba és elméletébe, vagy a gyakorlati üzleti technológiai készségek fejlesztésére összpontosít, ne aggódjon! Az oktatás nem kell, hogy csak az egyik vagy a másik.

The College of St., A Scholastica számítógépes információs rendszerek fokozata a hallgatók számára az elmélet és a számítástechnikai elvek gyakorlati alkalmazásának tökéletes keverékét kínálja egy fokozaton belül.

szeretne többet megtudni arról, hogy mit kínál a St. Scholastica Főiskola? Bővebben a cikkünkben ,” mi teszi St. Scholastica számítógépes információs rendszerek mértékben eltér a többi?”

*Forrás: Burning-Glass.,com elemzése 733,296 álláshirdetések top foglalkozások számítástechnika és számítógépes információs rendszerek alapképzésben (12/23/2015 – 12/21/2016)

**munkaköri leírások, fizetések és a tervezett munka növekedési információk tükrözik az adatokat a Bureau of Labor Statistics’ Occupational Outlook Handbook

*** * * fizetés adatok jelentése nemzeti, átlagkereset a felsorolt foglalkozások és magában foglalja a munkavállalók minden szinten az oktatás és a tapasztalat. Ezek az adatok nem jelentik a kezdő fizetést, az Ön területén a foglalkoztatási feltételek változhatnak.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük